У рамках реалізації угоди про співпрацю між Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області та Прикарпатським (Карпатським) національним університетом імені Василя Стефаника 16 травня 2025 року відбувся навчально-тематичний семінар на тему «Формування офіційної статистичної інформації на прикладі державного статистичного спостереження «Структурні зміни в економіці України та її регіонів». У заході взяли участь здобувачі освіти за спеціальністю “Облік і оподаткування” та гаранти освітніх програм спеціальності “Облік і оподаткування” доценти кафедри обліку і оподаткування Юлія МАКСИМІВ та Надія ШКРОМИДА.
Відкрила семінар Юлія МАКАР, перший заступник начальника Головного управління статистики, яка ознайомила студентів з ключовими принципами, пріоритетними напрямами діяльності органів державної статистики, процесами статистичного виробництва.
Про методологічні особливості проведення державного статистичного спостереження «Структурні зміни в економіці України та її регіонів» розповіла Оксана ХУДЯК, начальник управління підготовки даних соціальної та структурної статистики, статистики торгівлі та послуг.
Основні етапи обробки звітності та формування статистичних показників статспостереження представила Марія ДЖУС, головний спеціаліст відділу підготовки даних статистики праці, фінансів та структурної статистики. Здобувачі освіти отримали практичне розуміння процесів інтеграції та трансформування первинних даних, отриманих від респондентів, в офіційну державну статистичну інформацію.
Тетяна МАЦЮК, начальник відділу поширення інформації, комунікацій та моніторингу статистичної діяльності, провела огляд структури офіційного вебсайту Головного управління статистики та його інформаційного наповнення.
Після презентацій відбулася активна сесія запитань та відповідей, під час якої студенти мали можливість безпосередньо поспілкуватися з фахівцями Головного управління статистики. На завершення семінару було підведено підсумки отриманих знань.
Проведений семінар став цінним досвідом для всіх учасників заходу та має важливе значення для забезпечення потреб органів державної статистики в кваліфікованих спеціалістах з відповідною професійною підготовкою, здатних ефективно працювати в сучасному інформаційному середовищі.
Крім того, участь у таких заходах сприяє поглибленню знань студентів із освітньої компоненти «Звітність підприємства», яка викладається для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, оскільки дозволяє на практичних прикладах ознайомитися з процесами підготовки, обробки та подання звітної інформації, її подальшого використання в офіційній статистиці.